PROJE YAZMA VE YÖNETİMİ EĞİTİMİ PROJESİ İMZALANDI

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Proje Yazma ve Yönetimi Eğitimi" İpekyolu kalkınma ajansı Teknik Destek programı kapsamında değerlendirilerek kabul edildi.

29 KASIM 2017 / Haber ve Fotoğraf : Cahit MEMİ
İPEKYOLU KALKINMA AJANSI
(Silkroad Development Agency)

PROJE YAZMA VE YÖNETİMİ EĞİTİMİ PROJESİ İMZALANDI

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Proje Yazma ve Yönetimi Eğitimi" İpekyolu kalkınma ajansı Teknik Destek programı kapsamında değerlendirilerek kabul edildi.

İpek yolu Kalkınma Ajansı tarafından başarılı bulunarak onaylanan proje İl Müdürü Fikret Keleş’in de bulunduğu toplantıda imzalandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak sadece eğitime her zaman önem verdiklerini belirten İl Müdürü Fikret Keleş:”İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından daha önce kabul edilen diğer projemiz kapsamında tüm personel ve antrenörlerimize “Etkili İletişim Teknikleri” konusunda başarılı eğitim verdik. Günümüzde proje yazmanın önemini hepimiz biliyoruz. Bu konuda başta kendi kurumumuz olmak üzere diğer kurumlarda ve spor alanında faaliyet gösteren derneklerimiz ve STK’lardan proje yazma konusunda eğitim almak isteyenler için hazırladığımız bu proje kapsamında "Proje Yazma ve Yönetimi Eğitimi" düzenleyeceğiz. İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından projemizin kabul edilmesi ihtiyaç duyulan konularda yetişmiş personel ihtiyacına da cevap vermek anlamında önem taşıyor. Ben proje yazmayı öğrenmek isteyen herkesin katılabileceği bu eğitimlerin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Gençlik Merkezinde 5 gün sürecek olan uygulamalı eğitimde; proje kapsamında, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Proje yazma ve yönetimi konusunda istekli olan personel, ilimiz Spor Kulüplerinden istekli birer temsilci, Kurumumuza bağlı Gençlik Merkezleri Liderleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje ekibinde bulunan Öğretmenler, Gençlik Merkezi Müdürleri, Şube Müdürleri ile Kurum çalışanlarımıza Proje okur-yazarlığı, Proje hazırlama, Kalkınma Bakanlığı ve Kalkınma Ajansları Projeleri, SODES Projeleri, Avrupa Birliği Projeleri, İçişleri Bakanlığı Projeleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı Projeleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli Destek Sistemi Projeleri ile Konsolosluk projeleri eğitimi verilecektir.