ŞUBAT AYINDA İLİMİZDE İKİ BÜYÜK SPOR ORGANİZASYONU YAPILACAK

  Adıyaman 20 – 23 Şubat tarihleri arasında Hentbol ve Cimnastik Grup müsabakalarına ev sahipliği yapacak.

  Haberi Oku

  ESKRİMCİ KARDEŞLER ŞAMPİYONLUĞA DOYMUYOR

  Avrupa Yıldızlar Circuit Turnuvası'nın 14 yaş altı flöre kategorisinde mücadele eden milli eskrim sporcumuz, bir bronz madalya kazandı.

  Haberi Oku

  HOKEY TAKIMIMIZ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA KATILACAK

  Osmaniye ilinde 13 – 16 Şubat tarihleri arasında yapılan ve 10 erkek katımının mücadele ettiği Anadolu Yıldızları Ligi (ANALİG) Hokey Grup Müsabakalarında Adıyaman Erkek Hokey takımı Bölge Şampiyonu oldu.

  Haberi Oku

  TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA MADALYALARI TOPLADIK

  Antalya’nın Manavgat ilçesinde 04 - 09 Şubat tarihleri arasında yapılan Okul Sporları Gençler Kick Boks Türkiye Şampiyonasına katılan sporcularımızdan 79 Kg da Kubat Demir, 63 Kg da Recep Deniz Gümüş madalya alırken 94 Kg da Muhammed Oğuz Bereket ise bronz madalya aldı.

  Haberi Oku

  KILIÇ USTASI KIZLARIMIZ AVRUPA ŞAMPİYONASINA KATILACAK

  Antalya ilinde 23 Ocak - 3 Şubat tarihleri arasında yapılan U10 -12-14 yaş Eskrim Flöre ve U10 Bayan Flöre branşındaki müsabakalarda Adıyamanlı Eskrim Sporcularımızdan Özüm Tatar ve U14 Bayan Flöre branşında Elif Naz Hayber bronz madalya kazandı.

  Haberi Oku

  AB’DEN TENİS SPORUNA DESTEK

  Türkiye Tenis Federasyonunun Eğitim Merkezi bulunan 5 ilde AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenen Erasmus Gençlik Programı kapsamında "Gençlerin Gelişimine Tenis ile Destek ve Kariyer Odaklı Yaklaşım" adlı projede Tenis Antrenörümüz Ayşegül Ateş ’de görev alacak

  Haberi Oku

  HAKEMLERİMİZ ULUSLARARASI MAÇLARI YÖNETİYOR

  Türkiye Karate Federasyonun 2019 Faaliyet programında yer alan ve 07- 22 Ekim tarihleri arasında Adıyaman’da yapılan 5.Kademe Teknik Direktör Yetiştirme Kursunu başarıyla bitiren ulusal ve uluslararası hakemler belgelerini aldı.

  Haberi Oku

  MUHAMMED, YİNE ISKALAMADI VE TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

  Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından Havalı Silahlar Türkiye Kupası 10 – 15 Ocak tarihlerinde Mersin’in Erdemli ilçesinde gerçekleştirildi.

  Haberi Oku

  POTANIN ŞAMPİYONLARI MADALYALARINI ALDI

  Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 12 Aralık da başlayan Okullar Arası Genç Kız / Genç Erkek Basketbol il birinciliği müsabakaları Yeni Mahalle Spor Salonunda final maçlarıyla sona erdi.

  Haberi Oku

  SPORCULARIMIZDAN NEMRUT DAĞINA TIRMANIŞ

  Dağcılık Federasyonu Adıyaman İl Temsilcisi Mehmet Küçükkelepçe ve Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Dağcılık Kulübü Sporcusu Hakan Sapdüzen, Necmettin Nur ve Mehmet Ali Yılmaz, kar ve tipinin hâkim olduğu 2 bin 206 metre yükseklikteki Dünyanın 8. Harikası Nemrut Dağının 2206 metrelik zirvesine tırmandı.

  Haberi Oku

  VOLEYBOL’DA ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU

  Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Genç A Erkek ve Genç A Kızlar Voleybol İl Birinciliği müsabakalarında filenin şampiyonları belli oldu.

  Haberi Oku

  BİLARDO ŞAMPİYONLARI KUPALARINI ALDI

  Adıyaman Gençlik Merkezi Bilardo salonunda 3 – 9 Ocak tarihleri arasında düzenlenen 18 erkek 9 bayan olmak üzere toplam 27 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen 3 Bant Bilardo Turnuvası il birinciliği yarışmalarına oynanan final maçlarıyla sona erdi.

  Haberi Oku

  YÜZMEYE İLGİ ARTIYOR

  Cumhurbaşkanlığı’nın ikinci 100 günlük eylem planı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi Adıyaman’da tüm hızıyla devam ediyor.

  Haberi Oku

  BASKETBOLDA ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU

  Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları faaliyet programında yer alan Genç Kızlar ve Genç Erkekler B Basketbol yarışmaları 3 kız 7 erkek takımı olmak üzere 120 sporcunun katılımıyla Yeni Mahalle Spor Salonunda sona erdi.

  Haberi Oku

  ADIYAMAN, ESKRİMDE 2 BRONZ MADALYA KAPTI

  Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından Ankara ilinde 27-29 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen ve Türkiye'nin 11 ilinden 536 eskrimcinin mücadele ettiği ‘U10-U12-U14 Flöre Açık Turnuva' ve ‘Gençler Flöre Federasyon Kupasında sporcularımız bronz madalya aldı.

  Haberi Oku

  PERSONELE ACİL MÜDAHALE EĞİTİMİ

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde çalışan personele Sivil Savunma Uzmanları tarafından yangın önleme ve müdahale ile ilgili teorik ve uygulamalı eğitimler verilerek bir tatbikat yapıldı.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER