Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun 2021 yılı faaliyet programında yer alan “Havalı Silahlar Atıcılık Liginin ilk yarışması 14 sporcunun katılımıyla Yeni Mahalle Havali Silahlar Dijital atış poligonunda yapıldı.

Adıyaman’da 2021 yılı içeresinde 8 tane “Havalı Silahlar Atıcılık Ligi Yarışması”  yapılacağını söyleyen İl Müdürü Fikret Keleş, müsabakalara katılım sağlayan kız ve erkek sporculara başarılar diledi.

Atıcılık müsabakaların Türkiye genelinde 36 ilde eş zamanlı olarak yapıldığını belirten İl Müdürü Fikret Keleş; ”Atıcılık keyifli ve zor bir spor dalı dır. Sporcular ilk 8’e girebilmek için mücadele ediyor. Burada başarı elde eden takımlar Mersinde yapılacak olan Final yarışmalarına katılacaklar. Ben müsabakalara katılan tüm sporcularımıza teşekkür ederek derece yapan sporcu ve takımlarımızı kutluyorum” dedi. 

Müsabakalar sonrasında Spor Hizmetleri Müdürü Zeynal Abidin Deneri, Diyarbakır Bölgesi Ulusal Hakemlerimizden Yüksel İpek, Nedim Batman ve Antrenör Hidayet Kahraman sporcularla hatıra fotoğrafı çektiler.