YÖNETİM

 

 

 

 

Vali    

Mahmut Çuhadar

 
 
Kimdir      
1967 yılında Samsun’un Bafra ilçesinde doğdu. İlkokul, Ortaokul ve Liseyi Bafra ilçesinde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetiminden mezun oldu. 1989-1990 yılları arasında kısa dönem askerlik görevini tamamladı. 
Sayın Valimiz Vali Mahmut ÇUHADAR, evli ve 2 çocuk babasıdır.
 
 
Kariyeri
1990 yılında Samsun Kaymakam adayı olarak başladığı Mülki İdare Mesleğinde sırasıyla;
 1991-1992 yılları arasında Beşikdüzü Kaymakam Vekilliği,
1992-1993 yıllarında 8 ay süreyle İngiltere Bristol ve Exeter’de Dil ve Meslek Eğitimi,
1993 yılında Hacıbektaş Kaymakam Vekilliği,
1994-1995 yılları arasında Bolu Seben Kaymakamlığı, 
1995-1997 yılları arasında Tunceli Hozat Kaymakamlığı,
1997-2001 yılları arasında Giresun Piraziz Kaymakamlığı, 
2001-2002 yılları arasında Mülkiye Müfettişliği,
2002 yılında Mülkiye Başmüfettişliği,
2009 yılında 6 ay süreyle ABD Nothern Illınois University’de Meslek Eğitimi,
Sayın Valimiz Mahmut ÇUHADAR, Cumhurbaşkanlığının 9 Haziran 2020 tarih ve 2020/274 sayılı Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişi iken Adıyaman Valiliği görevine atanmıştır. 

 

 


Fikret KELEŞ / Gençlik ve Spor İl Müdürü

Fikret Keleş,1977 Adıyaman doğumludur.

İlk ve Orta Öğrenimini Adıyaman’da tamamladı.

2001 yılında İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Lisans Programından mezun oldu.2017 yılında Bartın Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında “Gençlik Merkezindeki Serbest Zaman Etkinliklerine Katılan Bireylerin Bazı Demografik Değişkenlere Göre İncelenmesi” tezi ile yüksek lisans derecesi aldı. 2002 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı Yabancı dil sınavını kazanarak Spor Uzmanlığına atandı.2005 yılına kadar Spor Uzmanı olarak görevine devam etti.2005 yılında Milli Eğitim Bakanlığınca Adıyaman iline Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak atandı, 2013 yılına kadar Öğretmen ve çeşitli kademelerde  idareci olarak görev yaptı. 2013- 2017 yılları arasında Adıyaman Gençlik Merkezinde, Gençlik Merkezi Müdürü olarak görev yaptı.2017 yılında Adıyaman Gençlik  ve Spor İl Müdürlüğüne İl Müdürü olarak atandı ve halen bu görevini yürütmektedir.
Aktif olarak okullarda ve amatör spor kulüplerinde uzun yıllar futbol oynadı. Çeşitli futbol kulüplerinde antrenör ve idareci olarak görev aldı.
Amatör olarak ilgilendiği Hentbol, Futbol, Yüzme, Halk Oyunları, Badminton, Masa Tenisi, Bocce, Bowling ve Dart spor branşlarında sporcu, antrenör ve hakem olarak görev yaptı. Türkiye Masa Tenisi Federasyonu İl Temsilcisi olarak uzun yıllar görev yaptı. Birçok Federasyonun eğitim, teknik, organizasyon… vb. kurulları olmak üzere çeşitli kurullarda görevler üstlendi.
Özelikle Dezavantajlı Gençler, Engelliler ve  Down Sendromlu bireyler alanında uzun yıllar çeşitli spor branşlarında gönüllü olarak aktif eğitici ve antrenör olarak görev yaptı.. Halen Adıyaman Down Sendromlular Derneği Genel Sekreterliğini yürütmekle beraber bu alandaki çalışmalarını da gönüllü olarak devam ettirmektedir.
Bunların dışında çeşitli sivil toplum örgütlerinde idareci, yönetici ve çeşitli kademelerde sivil toplum faaliyetlerini de yürütmektedir.
2010 yılında tanıştığı TBBDF camiasında her üç branşta sporcu, antrenör ve hakem olarak uzun yıllar görev yaptı. Federasyonun Doç. Dr. Mutlu Türkmen Başkanlığında oluşan yeni yönetiminde Tesislerden sorumlu Asbaşkan olarak görev almıştır.
Orta derecede ingilizce bilen Keleş, evli ve 2 çocuk babasıdır.