YÖNETİM
Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu

Dr. Mehmet Kasapoğlu, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Dr. Kasapoğlu, aynı üniversitede mahalli idareler ve yerinden yönetim programında yüksek lisans yaptı. ABD’deki Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yönetim organizasyonu alanında araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak çalışan Dr. Mehmet Kasapoğlu, Palm Beach Atlantic Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamladı. Dr. Kasapoğlu, İstanbul Üniversitesi’nden yerel istihdam konusundaki çalışmasıyla doktora derecesi aldı.

Türkiye ve yurt dışındaki öğrencilik yıllarında sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Dr. Kasapoğlu, özel sektörde uluslararası ticaret alanında çalıştı.

Dr. Mehmet Kasapoğlu, 2009 yılında Başbakanlık Müşavirliği’ne atanmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çeşitli görevler üstlendi.

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı döneminde sporun tabana yayılması ve herkes için spora erişilebilirliğin sağlanması amacıyla çok sayıda tesisin ülkemize kazandırılmasına katkıda bulunan Dr. Kasapoğlu, gençlik, eğitim ve spor faaliyetlerinin finansmanı ile sportif istihdamın artırılması konularına özellikle odaklandı.

Evli ve iki çocuk babası olan Dr. Mehmet Kasapoğlu, İngilizce ve Arapça biliyor.

Biyografisi
Mehmet BAYKAN
Genel Müdür

1964 yılında Konya’da doğan Mehmet Baykan, öğrencilik yıllarında gençlik hareketleri içinde aktif olarak yer aldı. 1988 yılında Konya Taşkentspor Kulübü yönetiminde görev aldı. Konya Futbol İl Temsilciliği ve Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendikten sonra 1998 – 2011 yılları arasında 13 yıl boyunca aralıksız olarak Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı, 2 yıl süre ile de Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Spor Danışmanlığı görevlerinde bulundu.
 
2001 yılında Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı’na seçilen Mehmet Baykan, 2009 – 2012 yılları arasında Genel Başkanlık yaptı,  2007’de Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından “Sportif Fair Play Kariyer Dalı Şeref Diploması” ile ödüllendirildi.
 
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nda çeşitli dönemlerde görevler alan Baykan, 2004 – 2015 yılları arasında Levent Bıçakçı, Hasan Doğan, Mahmut Özgener, Mehmet Ali Aydınlar ve Yıldırım Demirören yönetimlerinde amatör ve profesyonel kurul başkanlıklarının yanı sıra son olarak TFF’de Başkan Vekilliği yaptı.

Teakwondo Federasyonu ve İzcilik Federasyonu yönetim kurulu üyeliği, 1999 ve 2009’da düzenlenen Türk Spor Şuralarında Şura üyeliği, 2009 Şurası’nda divan başkan yardımcılığı yaptı.

Genel Müdürlük görevine atanmadan önceki dönemlerde, Spor federasyonlarının özerkleşmesi ve spor kulüpleri kanunu çalışmalarına bakanlık ve genel müdürlük bazında katkılarda bulundu. Baykan, Bisiklet, Tekvando, Halter gibi federasyonların genel kurullarında divan başkanlıklarının yanı sıra bir süre Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetimini kayyum olarak da üstlendi.

Mehmet Baykan, 2012 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde kurulan Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu Başkanlığı görevine atandı. 2012 Londra, 2016 Rio  Yaz Olimpik ve Paralimpik Olimpiyat Oyunları, 2014 Sochi 2018 PyeongChang Kış Olimpik ve Paralimpik oyunları  başta olmak üzere birçok uluslararası organizasyonda kafile başkanı olarak görev aldı. 

9 Eylül 2011 tarihinde Spor Genel Müdürlüğüne atanmadan önce uzun yıllar özel sektörde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren aile şirketinde yöneticilik yapan Mehmet Baykan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu ve avukat olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.Aykut PEKMEZ / 
Adıyaman VALİSİ

1971 Yılında Bursa’nın Gemlik ilçesinde doğdu. Vali Aykut Pekmez Evli olup, bir kız çocuğu babasıdır. 
 
İlkokulu ve ortaokulu Gemlik’te tamamladı. 1988 yılında İstanbul Maliye Meslek Lisesinden, 1992 yılında Marmara Üniversitesi İ.İ.B.Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu.         
 
1994 yılında Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine girdi. 3 yılık kaymakam adaylığı dönemini başarıyla bitirdikten sonra 1997 yılında Bilecik İli Yenipazar ilçesinde ilk kaymakamlık görevine başladı. Daha sonra sırasıyla Muş-Korkut, Çanakkale- Bozcaada, Sivas-Zara, Manisa-Kırkağaç, Giresun-Görele ilçelerinde görev yapmıştır. 04 Eylül 2012 tarihinden itibaren Akçakoca Kaymakamı olarak görev yaptı. Aykut Pekmez 2015 yılının Haziran ayında Vali yardımcıları ve Kaymakamlar kararnamesiyle İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı. 2016 yılında valiler kararnamesi ile Aksaray Valisi atanmıştır.
  
27.10.2018 Valiler kararnamesiyle Aksaray Valisi iken Adıyaman Valisi olmuştur.

Fikret KELEŞ / Gençlik ve Spor İl Müdürü

Fikret Keleş,1977 Adıyaman doğumludur.

İlk ve Orta Öğrenimini Adıyaman’da tamamladı.

2001 yılında İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Lisans Programından mezun oldu.2017 yılında Bartın Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında “Gençlik Merkezindeki Serbest Zaman Etkinliklerine Katılan Bireylerin Bazı Demografik Değişkenlere Göre İncelenmesi” tezi ile yüksek lisans derecesi aldı. 2002 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı Yabancı dil sınavını kazanarak Spor Uzmanlığına atandı.2005 yılına kadar Spor Uzmanı olarak görevine devam etti.2005 yılında Milli Eğitim Bakanlığınca Adıyaman iline Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak atandı, 2013 yılına kadar Öğretmen ve çeşitli kademelerde  idareci olarak görev yaptı. 2013- 2017 yılları arasında Adıyaman Gençlik Merkezinde, Gençlik Merkezi Müdürü olarak görev yaptı.2017 yılında Adıyaman Gençlik  ve Spor İl Müdürlüğüne İl Müdürü olarak atandı ve halen bu görevini yürütmektedir.

Aktif olarak okullarda ve amatör spor kulüplerinde uzun yıllar futbol oynadı. Çeşitli futbol kulüplerinde antrenör ve idareci olarak görev aldı.

Amatör olarak ilgilendiği Hentbol, Futbol, Yüzme, Halk Oyunları, Badminton, Masa Tenisi, Bocce, Bowling ve Dart spor branşlarında sporcu, antrenör ve hakem olarak görev yaptı. Türkiye Masa Tenisi Federasyonu İl Temsilcisi olarak uzun yıllar görev yaptı. Birçok Federasyonun eğitim, teknik, organizasyon… vb. kurulları olmak üzere çeşitli kurullarda görevler üstlendi.

Özelikle Dezavantajlı Gençler, Engelliler ve  Down Sendromlu bireyler alanında uzun yıllar çeşitli spor branşlarında gönüllü olarak aktif eğitici ve antrenör olarak görev yaptı.. Halen Adıyaman Down Sendromlular Derneği Genel Sekreterliğini yürütmekle beraber bu alandaki çalışmalarını da gönüllü olarak devam ettirmektedir.

Bunların dışında çeşitli sivil toplum örgütlerinde idareci, yönetici ve çeşitli kademelerde sivil toplum faaliyetlerini de yürütmektedir.

2010 yılında tanıştığı TBBDF camiasında her üç branşta sporcu, antrenör ve hakem olarak uzun yıllar görev yaptı. Federasyonun Doç. Dr. Mutlu Türkmen Başkanlığında oluşan yeni yönetiminde Tesislerden sorumlu Asbaşkan olarak görev almıştır.

Orta derecede ingilizce bilen Keleş, evli ve 2 çocuk babasıdır.