Alanya ilinde 21 - 26 Mart tarihleri arasında yapılan Hokey 1. Lige yükselme müsabakasına katılan Adıyaman Hokey takımı Büyük Erkekler kategorisinde şampiyon olarak Hokey 1. Lige yükselmiştir.

Adıyaman’da Hokey ‘de elde edilen başarıların önemine değinen Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, sporcu ve antrenörleri kutlayarak şöyle konuştu: 
”Türkiye şampiyonluğu elde ederek hokey 1. lige yükselerek gelecekte daha büyük başarılara imza atacağınızı hepimize gösterdiniz. 
Bu büyük başarının ardından kendinize yeni hedefler koyacağınıza inanıyorum. Büyükler kategorisinde Çim Hokeyi Süper Lig’de Adıyamanlı sporcuları görmek hepimizi mutlu edecektir. Ayrıca bir diğer hokey takımımız U16 1.Lig Hokey liginde mücadele etmeye devam ediyor. Ben gösterdiğiniz başarılardan dolayı antrenörümüzü ve sizleri gönülden kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum.”
Adıyaman’da Milli takım kampına davet edilen sporcuların yetiştiğine dikkat çeken İl Müdürü Fikret Keleş, “23 - 31 Mart tarihleri arasında Alanya'da yapılan U19 - A Milli Erkekler Aday Kadro 1. Hazırlık Kampına Yusuf Ersin Yılmaz, Süleyman Dağ, Cebrail Avcı ve Halil Yavuz ilimizi başarıyla temsil etmiştir. 
"Bizler tüm tesislerimizde özellikle farklı branşlarda sporcular yetiştirebilmek için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz. Artık Adıyamanlı gençlerimiz Hokey ’de hünerlerini büyük bir başarı ile sergiliyor” dedi.