HALTER HAKEM KURSU SONA ERDİ

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Halter Federasyon Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği Halter Aday Hakem Kursu başarıyla tamamlandı.

5 ARALIK 2017 / Haber : Cahit MEMİ
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Halter Federasyon Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği Halter Aday Hakem Kursu başarıyla tamamlandı.

Hakem ihtiyacını karşılamak için açılan Halter Hakem kursuna ilimizden ve diğer illerden 23 hakem adayın katılımıyla Gençlik Merkezi toplantı salonunda ve Halter Salonunda gerçekleştirilen kursiyerlerin eğitimlerini MHK Başkanı Ayhan Bayhan tarafından verildi.

Adıyaman’da her branşta hakem yetiştirebilmek kurslar açıldığını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, “23 Kursiyerin katıldığı "Halter Hakem Kursu" başarıyla tamamlandı. Açılan kurslarda amacımız spor alanında ihtiyaç duyulan nitelikli hakemler yetiştirerek, spor faaliyetlerinin geniş kitlelere yayılmasını sağlamak. Hakemlik belgesi alanlar bundan sonra yapılan müsabakalar da görev alabilecek. Farklı branşlarda hızla artan sporcu sayıları ilimizde antrenör ve hakem ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Bu eksikleri gidermek amacıyla il müdürlüğü olarak bütün federasyonlarla iletişim içerisindeyiz. ve faaliyet programları kapsamında her yıl hakem ve antrenör kursları açarak ilimizin spor, sporcu ve hakem ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Bu bağlamda Halter Federasyonumuza desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, kursları başarı ile tamamlayan Aday hakemlerimizi kutluyorum” dedi.

Keleş, Halter Hakem Kursuna katılımlarından dolayı kursiyerlere teşekkür ederek spor yaşamlarında başarılar diledi.