YÜZME BİLMEYEN KALMASIN PROJESİ BAŞLADI

Cumhurbaşkanlığı’nın 2’nci 100 günlük eylem planı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü

4 ARALIK 2018 / Haber ve Fotoğraf : Cahit MEMİ
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Cumhurbaşkanlığı’nın 2’nci 100 günlük eylem planı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi Adıyaman 100.Yıl Kapalı yüzme havuzunda başladı.

“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesinin açılışında konuşan İl Müdürü Fikret Keleş, şu bilgileri verdi:

“Türkiye genelinde 100 bin çocuğun yararlanacağı yüzme eğitimleri 81 İl ile aynı zamanda Adıyaman’da birer aylık 3 dönem halinde yapılacak. Proje kapsamında verilecek eğitimlere başta Adıyaman merkez olmak üzere 31 İlkokuldan yaklaşık 1000 öğrenciye yüzme eğitimleri verilecek. İlkokulda okuyan ve özellikle 3.ve 4.sınıfta okuyan öğrencilerin Beden Eğitimi ve Fiziksel Etkinlik derslerini daha verimli kullanmak amacıyla öğrencilerimize haftada 4 gün eğitimler verilecek.”

Eğitimlerimiz, Yüzme Antrenörlerimizin eşliğinde haftada dört gün sürdürülecek eğitimler sonunda ilimizde bin küçük öğrenciye yüzme öğretilecek.”

Adıyaman 100.Yıl Kapalı yüzme havuzunda düzenlenen projenin açılış törenine Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, ve sporcular katıldı.