KURBAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN

Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

20 AĞUSTOS 2018 / Haber: Cahit MEMI
Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İl Müdürü Fikret Keleş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Sevgi, dostluk ve kardeşliğin gelişmesine, yardımlaşma ve dayanışma duygularının güçlenmesine vesile olan bir Kurban Bayramını daha idrak ediyoruz.

Milletçe birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde bayramı, kardeşliğimizin pekişmesi için bir vesile olarak değerlendirmeliyiz.

Başta Suriye ve Arakan olmak üzere tüm gönül coğrafyamız, bir bayramı daha acı ve gözyaşı içinde idrak ediyor. Onların bütün ümidi bizde… Bu durumda biz; Doğudan Batıya, Kuzeyden Güneye Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü ve Türk milletinin birlik ve beraberliğini; birbirimize sımsıkı kenetlenerek, bütün dünyaya göstermeliyiz.

Manevi değerlerimizin ve hoşgörünün arttığı, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı, yoksulların gözetildiği, komşuların ve akrabanın unutulmadığı bayramlar, birlik ve beraberliğin gelişmesine, milli ve manevi bağların güçlenmesine katkı sağlamaktadır.

Huzur ve mutluluğun, dostluğun, sevginin ve saygının pekişmesine vesile olan, insanı insan yapan değerlerin yaşanmasına ve paylaşılmasına fırsat oluşturan bayramlarımızın, toplum hayatında eşsiz bir yeri vardır.

Kurban Bayramı’nın Milletimize, İslam Alemine ve bütün Dünya insanlığına barış, huzur ve refah getirmesini yürekten diliyorum.

Dargınları barıştıran, çocukların yüzlerini güldüren, yaşlıları sevindirip mutlu eden bayram günlerinde yaşanan mutluluk ve huzurun tüm yaşantımıza yayıldığı bir dünya özlemiyle bütün personelimizin, tüm gençlik ve spor camiasının ve milletimizin bayramını gönülden kutluyorum.

Hayırlı ve huzurlu bayramlar dileklerimle.