3. KADEME ORYANTİRİNG YARIŞLARINDA 3. OLDUK

Türkiye Oryantiring Federasyon tarafından Fenike’de gerçekleştirilen 3'üncü Kademe Oryantiring Yarışması'nın Gökbük etabı koşunda Bayan 21 B kategorisinde

19 ŞUBAT 2018 / Haber ve Fotoğraf : Cahit MEMİ
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Türkiye Oryantiring Federasyon tarafından Fenike’de gerçekleştirilen 3'üncü Kademe Oryantiring Yarışması'nın Gökbük etabı koşunda Bayan 21 B kategorisinde Adıyaman Doğa Sporları Kulübü sporcusu Alev Ertürk Dünya 3’üncü oldu.

Antalya Uluslararası Oryantiring  3'üncü Kademe Yarışması, Gökbük Mahallesi'nde orta mesafe yarışları ile  başladı. 7 ülkeden ve Türkiye'nin çeşitli illerinden 1261 sporcunun katıldığı yarışmada, farklı yaş grupları için 26 parkur oluşturuldu.

ÇOCUKLARI TEKRAR DOĞAYLA BULUŞTURALIM

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, oryantiring sporunun yediden yetmişe birçok yaş grubuna hitap eden bir spor olduğunu söyledi.

Hem mental hem fiziksel anlamda geliştirici bir spor olduğunu ifade eden İl Müdürü Fikret Keleş, "Çocuklar için de çok uygun bir spor. Herkesin kendi yaşına uygun haritası var. O nedenle ailecek yapılabilecek bir spor. Türkiye'de ve ilimizde bu spor çok hızlı gelişiyor. Ben derece yapan sporcumuzu ve kulübümüzü tebrik ediyorum” dedi ve kendisini ziyaret etmelerinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.