ESKRİM SPORCUMUZ FEDERASYONUN GÖZDESİ

Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Murat Atalı’nın başarı belgesi gönderdiği Adıyamanlı bayan eskrim sporcumuz Merve Ersoy

7 ŞUBAT 2018 / Haber ve Fotoğraf : Cahit MEMİ
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Murat Atalı’nın başarı belgesi gönderdiği Adıyamanlı bayan eskrim sporcumuz Merve Ersoy Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürünü ziyaret ederek yaşadığı mutluluğu paylaştı.

Adıyaman’da eskrim sporundaki gelişmeyi ve sporcuların performansındaki yükselişi fark eden Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Murat Atalı özelikle bayan sporcuların gelecekte önemli başarılara imza atacağına dikkat çekerek Adıyamanlı Milli Eskrim Sporcusu Merve Ersoy’a gönderdiği başarı belgesi ile kutlayarak tebrik etti. 

Adıyaman’da eskrim sporunda çok iyi başarılar elde ettiklerine dikkat çeken İl Müdürü Fikret Keleş, Milli Eskrimcimiz Merve Ersoy ve Babasını tebrik etti.

Adıyamanlı Milli Eskrim Sporcusu Merve Ersoy kendisine gönderilen başarı belgesini İl Müdürü Fikret Keleş’e takdim ederek yaşadığı mutluluğu paylaştı. 

Gelecekte çok başarılı bir sporcu olarak Adıyaman’ı olimpiyatlarda temsil edebilmek için çalışmalarına aralıksız olarak devam ettiğini belirten Milli Sporcumuz Ersoy:”İl Müdürlüğünün bana sağladığı imkanlardan dolayı çok mutluyum. Emeklerinizi boşa çıkarmamak için çalışmalarımı sürdürüyorum. Umarım daha büyük başarılarla ilimizi en şekilde temsil etmeye devam edebilirim” dedi.

Ankara TOHM’de (Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi) Olimpiyat hazırlığı yapan sporcu sayısının 4 bayan 5 erkek olmak üzere toplam 9 olduğunu belirten İl Müdürü Fikret Keleş:” Milli takımda Genç Bayan Epe kategorisinde 4 sporcumuz Adıyaman Gençlik Spor Kulübü adına müsabakalara katılıyor. Halen ilimiz Spor Eğitim Merkezinde 9 Eskrim Sporcusu eğitim görmektedir. İlimizde eskrim branşında milli takımlarda ve uluslar arası müsabakalarda yarışmış ve ülkemizi temsil etmiş sporcu sayımız 21 Bayan 27 Erkek olmak üzere toplam 48’dir. Bu sayının gelecekte artacağına inanıyorum” dedi

İl Müdürü Fikret Keleş Milli sporcumuzu tebrik ederek, kendisine  spor malzemeleri hediye etti.