ATLETİZM SPORCULARIMIZ MİLLİ TAKIM KAMPINDA

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcularından Eda nur Aşuk 800 m branşında Türkiye ikincisi Muhammet sadık Avseren ise 800 ve 1500 metrede ayrı ayrı Türkiye üçüncüsü olarak milli takım kampına katılmaya hak kazandı.

22 OCAK 2018 / Haber : Cahit MEMİ
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcularından Eda Nur Aşuk 800 m branşında Türkiye ikincisi Muhammet sadık Avseren ise 800 ve 1500 metrede ayrı ayrı Türkiye üçüncüsü olarak milli takım kampına katılmaya hak kazandı.

Milli sporcu yetiştiren bir kent olarak her branşta yeni ve farklı başarılara imza attıklarını belirten İl Müdürü Fikret Keleş, “Tüm branşlarda sporcu yetiştiren ilimiz ülkemizi temsil eden milli sporcularla adından söz ettirmeyi başarıyor. 20 - 21 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da yapılan 16 yaş Altı Türkiye Salon Atletizm Şampiyonasında Kız ve erkek sporcularımızın başarısı bizleri çok mutlu etti. Bir sporcumuz milli takım kampına seçilirken 200 metrede ise Yıldız Yürekli Türkiye 5 incisi. 1.500 metrede Küçük kızlarda ise Semanur Başkaya Türkiye 6.ıncısı olmuştur. Ben müsabakalarda başarı elde eden tüm sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.