BOCCE MİLLİ TAKIMINA ADIYAMAN’DAN 3 SPORCU

Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu tarafından, düzenlenen Uluslararası Akdeniz Bocce Petank Raffa ve Volo turnuvasına, Antalya’nın kemer ilçesinde yapıldı.

25 EKİM 2017 / Haber : Cahit MEMİ
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu tarafından,  düzenlenen  Uluslararası Akdeniz Bocce Petank Raffa ve Volo turnuvasına,  Antalya’nın kemer ilçesinde yapıldı.

20-22 Ekim tarihleri arasında Antalya’nın Kemer İlçesinde düzenlenen Uluslar arası Akdeniz Bocce Petank Raffa ve Volo turnuvasına Türkiye'nin yanı sıra 10 ülkeden 330 sporcu katıldı. 

Adıyaman ilinden üç sporcu ülkemizi milli takımlarda temsil ederek önemli başarılar elde ettiler. Volo disiplininde Erkeklerde Geleneksel oyunlarda temsil eden Umut Şinlik Gümüş  Madalya, Volo disiplininde kadınlarda yarışan Dilan Akel Gümüş Madalya, Volo disiplininde Geleneksel oyunlarda yarışan Alev Aydın ise Bronz Madalya alarak önemli başarılara imza attılar. 

Konu ile ilgili bir açıklamada bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş;"Uluslar arası Akdeniz Bocce Müsabakalarında Ülkemizi Milli Takımlarda ilimizden üç sporcunun temsil etmesi ilimiz adına bizleri onurlandırmıştır. Sporcularımızın müsabakalarda 2 Gümüş ve 1 bronz madalya alması ülkemiz ve ilimiz adına son derece önemli ve sevindirici bir durumdur. Ayrıca Bocce spor branşında son yıllarda ilimizden birçok sporcunun ülkemizi milli takımlarda temsil etmesi göğsümüzü kabartmaktadır. Ben müsabakalarda dereceye giren sporcularımızı ve antrenörlerini kutluyor, tebrik ediyorum. Sporcu ve antrenörlerimizin başarılarının devamını diliyorum."dedi.